За інформацією Офісу Генпрокурора, комплекс, до якого входять Городище літописного Пліснеська та Курганний могильник, є пам’яткою національного значення та частиною Національного природного парку “Північне Поділля”.
Прокуратура виявила, що попри створення у 2016 році історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ”, охоронні договори з Львівською обласною адміністрацією укладені не були. Після подання двох судових позовів відповідачі визнали вимоги та підписали необхідні документи. Відтак провадження у справі закрили.
“Золочівською окружною прокуратурою подано до суду два позови, вимагаючи укладення таких договорів, які є основою для забезпечення правового захисту пам’яток. У результаті судового розгляду відповідачі визнали позовні вимоги, уклали необхідні договори, усунувши виявлені порушення”, — йдеться в повідомленні.
Наразі триває розгляд ще одного позову щодо укладення охоронного договору на Церкву василіанів із келіями, що на території Плісненського архітектурного комплексу, — сакральну пам’ятку, що належить релігійній організації.
Раніше у прокуратурі вже повідомляли про те, що через суд вдалося домогтися укладення охоронних договорів на Курганний могильник, що входить до комплексу археологічних пам’яток Плісненська.
Городище Давнього Плісненська датоване VIII–XIII століттям. Воно є одним з найбільших давньоруських городищ площею близько 200 га зі складною системою оборони. Багаторічні археологічні дослідження свідчать про те, що тут спочатку було поселення трипільської культури, а пізніше — поселення скіфського періоду.
Коментарі