Як розповіла Галина Недзельська, загалом, за 2024 рік всі пенсії виплачені, а у 2025 році планується виплата пенсій в повному обсязі та в належних сумах кожній особі конкретно.
Крім того, очільниця Пенсійного фонду Львівщини розповіла про індексацію пенсій, зокрема про те, як проводиться процедура.
“Індексація пенсій проводиться щороку станом на 1 березня (її проведення передбачено частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“) шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії”, – каже Галина Недзельська.
Крім того, коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, щороку визначає Кабінет Міністрів України. Цей коефіцієнт відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески.
“Перерахунок пенсій проводиться з 1 квітня кожні два роки пенсіонерам, які після призначення / попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули не менше 24 місяці страхового стажу після призначення /попереднього перерахунку/ пенсії. Він проводиться автоматично без додаткового звернення особи до територіальних органів ПФУ”, – додає пані Недзельська.
За її словами, право на перерахунок визначає страховий стаж, набутий на 1 березня року. Якщо особа набуває необхідний для перерахунку страховий стаж, наприклад у травні, тоді такій особі необхідно звернутися з заявою до органу Фонду про проведення перерахунку.
У випадку, коли людина вважає, що пенсія призначена “несправедливо”, Галина Недзельська радить звернутися з заявою особисто до територіального органу ПФУ або засобами вебпорталу Пенсійного фонду України дистанційно через особистий кабінет при наявності електронного цифрового підпису (ключа ЕЦП).
Також, очільниця ПФ Львівщини порадила, як самостійно порахувати розмір майбутньої пенсії. Зокрема, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України є сервіс “Пенсійний калькулятор”, за наявності кваліфікованого електронного підпису можна самостійно здійснити попередній розрахунок розміру пенсії за віком і даними, що містяться в електронних реєстрах ПФУ.
“При цьому користувач може додати відомості про ті періоди своєї трудової діяльності, які наразі в Фонді відсутні. Скористатись сервісом “Пенсійний калькулятор” можна як дистанційно – через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, так і особисто – звернувшись до будь-якого сервісного центру Фонду”, – наголошує посадовиця.
Коментарі