Актуальні теми:

До кінця року ситуація з мобільним зв’язком під час відключень світла суттєво покращиться, — Андрій Годик (відео)

Share Button
Під час блекаутів у споживачів Львівщини, як і у всіх областях України, виникає неабияк серйозна проблема з якістю мобільного зв'язку. У Львівській ОВА прокоментували ситуацію щодо забезпечення генераторами базових станцій.

Про те, чи можна очікувати споживачам якісного мбільного зв’язку під час відключень електроенергії, роповів перший заступник очільника Львівської ОВА Андрій Годик у програмі “Go про…” з Олегом Радиком на Першому Західному.

Першочергово Андрій Годик зазначив, що Львівська ОВА не може забезпечувати генераторами приватні компанії мобільного зв’язку.

“Зв’язок дешевший не став. Та й все необхідне обладнання, закупівлі, в тому числі, з відключенням електропостачання, закладено в тариф, який платить користувач мобільного зв’язку. Нам безпосередньо вони не підпорядковуються, але є багато регуляторних органів, які контролюють функціонування і якість зв’язку.

Але ми вийшли трішки за межі своїх повноважень і створили спільні робочі групи по перевірці забезпечення резервних живлень базових станцій мобільного зв’язку. І на превеликий жаль бачимо, що є ще над чим працювати і на жаль мешканці відчувають це на собі. Особливо, коли  електропостачання немає понад чотири години”, — зазначає Андрій Годик.

Також посадовець наголошує, що генератори у більшості базових станцій є. Водночас варто зважати на те, що “людський ресурс повинен бути задіяний належно, щоб їх (генератори, -ред) вмикати.

“Є людський фактор, є просто банальне небажання їхати вмикати генератор за 10 чи за 20 кілометрів, якщо мобільний оператор розуміє, що електропостачання буде відновлене на конкретній точці за дві-три години. Основним нашим завданням є забезпечення зв’язку під час відключень, адже від цього можуть залежать навіть людські долі.”

На питання чи не простіше просто збільшити ціну за тариф і якісно забезпечувати людей мобільним зв’язком під час відключень світла, Андрій Годик підкреслив, що адміністрація “добровільно-примусово” заставляє компанії це робити.

“Якщо подивитися забезпечення генераторами базових станцій мобільного зв’язку у 2022 році і порівняти з тим, що є на даний момент, то їхня кількість збільшилася у десятки разів. Це процес динамічний і він відбувається постійно”, — додає Годик.

Заступник очільника ЛОВА підкреслює, що до кінця 2024 року поки не може говорити про 100% забезпечення генераторами всіх базових станцій, але ситуація з мобільним зв’язком суттєво покращиться, зокрема, під час відключень електропостачання.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі