Актуальні теми:

Куйбіда: завдяки бронюванню IT-бізнес на Львівщині почав виходити з тіні

Share Button
У 2024 році IT-кластер сплатив в 5 разів більше податків, ніж у 2023 році

З моменту затвердження постанови уряду про можливість бронювання працівників на Львівщині бізнес почав виходити з тіні. Також почала збільшуватись кількість бізнесів, які хочуть отримати можливість бронювати своїх працівників. Львівський IT-кластер у 2024 році заплатив у 5 разів більше податків, ніж у 2023 році.

Про це в інтервʼю для LVIV.MEDIA розповів директор департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда.

Збільшення податків через бронювання

Степан Куйбіда зазначив що на Львівщині, IT бізнес у 2024 році збільшив надходження податків в середньому в 5 разів.

“Якщо ми беремо середню температуру по палаті, то збільшилось в разів 5. Буду трошки голослівний, але півтора місяця тому робили зріз конкретно по IT. Якщо ми говоримо загалом про всю економіку, то ми тримаємось на рівні. Десь гірше, десь краще. Є бізнеси, які більше в тіні, наприклад торгівля, ресторанний бізнес чи та ж сфера пасажирських перевезень. Є де ситуація краще, наприклад бізнес повʼязаний з виробництвом. Це пояснюється тим, що їм банально зручніше вести бізнес прозоріше” — розповів директор департаменту економічного розвитку ЛОВА.

Закон про економічне бронювання

При тому, на думку Степана Куйбіди, в Україні не потрібний новий закон про економічне бронювання. Потрібно лише внести зміни до чинних законів.

“У нас є постанова Кабміну №76. Якщо сісти разом з експертами і внести в неї косметичні зміни, то вона вирішить дуже багато питань. Остання ітерація цієї постанови мене потішила. Останні зміни в постанову дозволили працювати з бронюванням через портал “Дія”. Ця зміна зменшила час марудної процедури бронювання щонайменше на 2,5 — 3 місяці. Сядьте та врегулюйте теперішні норми законодавства і все піде як треба” — зазначив Степан Куйбіда.

Директор департаменту економічного розвитку також наголосив, що опір чи невдоволення частини суспільства все одно залишиться, втім він знизиться.

“Відчуття справедливості в кожного своє. Сьогодні ця постанова дає свободу багатьом. Наприклад спрощення процедури спростило роботу для перевізників. Фактично перевізнику треба мати відсутність заборгованостей по Єдиному соціальному внесу і заробітну платню працівника від 13,5 тис. грн і більше. Спочатку перевізники трохи були невдоволені, але після розʼяснень вони почали бронюватись і все добре” — розповів Куйбіда.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі