Актуальні теми:

Мейлах Шейхет щодо закону про посилення захисту прав добросовісного набувача: “Крадена у Держави власність залишається неповернутою Державі”

07 травня 2025 Думка, Львів
Share Button
Закон № 4292-IX «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача» (законопроєкт № 12089) передбачає, що майно не може бути витребувано, якщо з дати проведення державної реєстрації права власності минуло більше 10 років.

Керівник єврейської релігійної ортодоксальної громади “Турей Загав” Директор Представництва Американського Об’єднання комітетів у справах євреїв бувшого радянського союзу Мейлах Шейхет прокоментував Закон про посилення захисту прав добросовісного набувача: “Цей закон не відповідає багатьом іншим законам України і, найперше, суперечить ЗУ “Про охорону культурної спадщини”; уможливлює грабіжницьке відношення до інтересів надбання українського народу та Конвенції ЮНЕСКО про охорону і збереження Світової спадщини; уможлививлює захист чинників оборудок злочинного привласнення об’єктів і пам’яток культурної спадщини”.

Як зазначає Мейлах Шейхет, серед інструментів порушень законів є: утаємничення завірених нотаріусами договорів купівлі-продажу; відмови судів в розгляді нотаріальних справ; непідтвердження доказами визначальних чинників, що уможливили незаконну приватизації власності Держави так званими «добросовісними набувачами власності». Ці фактори, в сукупності, спричиняють результат – крадена у Держави власність залишається неповернутою Державі.

Так, в справах стосовно масових єврейських поховань унаслідок розстрілів німецькими нацистами під час Голокосту в селищі Брюховичі, судові справи тягнуться з 2004р. І в жодній зі справ, судами не було перевірено підстави і законність визначення прокуратурою добросовісних набувачів власності!

На звернення Представництва Американського Об’єднання комітетів в Апеляційний суд Львівської області у справі 2-1893/11, прокуратура Львівської області не підтримала клопотання про витребування нотаріальної справи з архіву для перевірки документів, які стали підставою для нотаріального засвідчення договору купівлі-продажу. Що дуже важливо, адміністративні підстави (рішення сесій) Брюховицької селищної ради судами були скасовані! Єдине, на чому до нині тримається злочинна оборудка – це нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу, до яких суди не надають доступу, а прокуратура твердо тримає позицію “добросовісних набувачів власності”, яка фактично не існує і довести це неможливо через протидію суду.

На клопотання про відвід колегії суддів під головуванням судді Шандра М.М., суддів Крайник Н.П., Левик Я.А. нами отримано відмову. Спірний власник спірної ділянки отримав ділянку масових єврейських могил для житлової забудової і спортивного комплексу. Суд першої інстанції під головуванням судді Федорової О.Ф. відмовив Прокуратурі у витребуванні і поверненні земельної ділянки в державну власність, яка водночас є ділянкою лісу вищої категорії. Ця ділянка, згідно норм матеріального права України, з державної власності ніколи і не вибула! А судовий процес, фактично, потрібний для узаконення через суд незаконних дій з приватизації цієї ділянки для приватних комерційних інтересів. А спільна Пам’ять Українського і Єврейського Народів не мають жодного законного інтересу в судах та прокуратурі.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі