Актуальні теми:

Ярина Остапик: Львів має вибрати долю Брохович і визначити, що воно не хоче там багатоповерхівок

Share Button
Ресурси селища, розташування 10 км від центру Львова, клімат, озера, навколишні ліси та велика кількість зелених насаджень розвідані та перспективні запаси термальних вод роблять Брюховичі унікальним місцем для відпочинку, рекреації та реабілітації, проведення конференцій, семінарів, планерів тощо.

Про це у програмі Олега Радика “Go про” розповіла правозахисниця Ярина Остапик.

“Брюховицька влада до 2020 р. по-варварськи використовувала ресурс, наслідком чого є передання цінних рекреаційних та оздоровчих  земель у приватну власність, хаотична, актиекологічна забудова Брюхович невідповідними для ландшафту та архітектури багатоповерхівками, які в естетичному, екологічному, транспортному питаннях стають  на перешкоді розвитку селища, як рекреаційної оази Львова”, – каже пані Ярина.

Пані Ярина наголошує – місто має вибрати долю Брохович і визначити, що воно не хоче там багатоповерхівок.

“У великого мегаполісу має бути якась велика рекреаційна зона. І забудова багатоповерхівками, вона унеможливлює рекреацію в майбутньому.  Тому що це навантаження на транспорт. Ніхто не хоче відпочивати на березі озера, коли над тобою нависає багатоповерховий будинок. Ніхто не хоче бути в термалах. До слова, за негласною інформацією, на двох великих ділянках йде розробка буріння свердловин. Дякую свідомим власникам земельних ділянок, які розуміють цінність ресурсу”, – наголошує правозахисниця.

Крім того, Ярина Остапик підкреслює, що місто Львів і Брюховичі мають транспортну систему, яка дозволяє доставляти велику кількість людей на відновлення та оздоровлення до термальних вод, а Брюховичі ще мають ресурс спорудження виключно рекреаційних комплексів, не офісно-торгово-житлових, а  виключно рекреаційних, наприклад  за турецьким зразком.

“Велика кількість військових, осіб які постраждали від війни, це та обставина, яка вимагає використовувувати  термали для їх відновлення та реабілітації, а не для примітивної забудови низькоякісним житлом… Наше завдання (активістів) не допустити перешкоджання інтересам тих свідомих власників ділянок, які хочуть зберегти рекреацію Брюховичів і її розвинути. Однак нерідко влада міста своїми діями перешкоджає, зокрема і тим власникам, які хочуть розвивати рекреацію”.

Як приклад, правозахисниця наводить забудову на Широкій, 2, де розташована недобудовавна будівля школи. У надрах цієї ділянки залягають термальні води і її територія мала б бути центральним рекреаційним комплексом у складі рекреації Брюхович.

Громада доклала всіх зусиль, щоб тут була рекреація, а не черговий житломонстр. Вже наявне рішення суду першої інстанції за позовом прокуратури  про повернення ділянки місту, а плани забудовників зробити цю ділянку щільно забудованим житловим кварталом, на  зразок Підголоско, далі лобіюються у стінах міської ради.

“Інколи наше законодавство дозволяє назвати “чорне “білим”. Наприклад трьохповерховий будинок з дахом, в якому ще три поверхи, він називається чотирьохповерховий будинок”.  І таким “лайфхаком” користуються багато забудовників”, – додає пані Ярина.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі