
Про це інформує Львівська облрада.
Під час засідання йшлося про співпрацю громад в умовах євроінтеграційного процесу. А також, як повідомив депутат Львівської обласної ради Юрій Бучко, обговорили важливі питання для прикордонних регіонів. Зокрема, щодо розвитку інфраструктури пунктів пропуску та залізничного сполучення, взаємодію служб у надзвичайних ситуаціях, співпрацю в галузі охорони здоров’я, участь громад у реалізації спільних ініціатив.
Голова депутатської комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Наталія Галецька серед актуальних інструментів руху України до ЄС виокремила участь у різних асоціаціях: Асоціації європейських прикордонних регіонів, Асамблеї європейських регіонів, Економічній мережі регіонів Триморʼя; Європейському Альянсі міст та регіонів за відбудову України та Європейській мережі регіональних досліджень та інновацій.
«Також розповіла про роботу місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіону Розточчя-Україна», Європейського угрупування територіального співробітництва «Надбужжя». Щодо перспектив євроінтеграції – зауважила про стратегію участі у транскордонних проєктах 2028-2034 років, спільну стратегію для Карпатського макрорегіону та доступ до структурних фондів. Співпраця громад в умовах євроінтеграції є, насправді, дуже важливою. Для досягнення мети потрібно багато зусиль, але саме ці спільні зусилля – запорука успіху», – наголосила Наталія Галецька.
Водночас, Юрій Бучко впевнений, що ця міжнародна зустріч матиме практичні результати.
«Такі зустрічі — це не просто дипломатія. Це конкретні рішення, які мають вплив на щоденне життя людей по обидва боки кордону. Нові можливості для мешканців, зручніші шляхи перетину кордону, спільні гуманітарні й медичні ініціативи — все це результат ефективної співпраці. Рухаємось далі — до сильного регіонального партнерства, заснованого на довірі, діалозі та спільних цінностях», – зазначив Юрій Бучко.
У межах панельної дискусії з питань координації робіт профільних служб у сфері надзвичайних ситуацій та медичної безпеки виступили генеральний директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько та очільниця обласного центру контролю та профілактики хворіб МОЗ України Наталія Іванченко.

Коментарі