
Господарський суд Львівської області задовольнив позов Франківської окружної прокуратури та визнав недійсним рішення про передачу у приватну власність земельної ділянки площею 2,74 га в межах заказника "Торфовище Білогорща" обслуговуючому кооперативу "ГБК “Сілвер Авто”"
Про це повідомляє Юридичний департамент Львівської міської ради.
Ідея створення заказника виникла ще у 2017 році з ініціативи львів’ян, які подали відповідну петицію на захист цієї цінної природної території. Петицію підтримала Львівська міська рада, і в 2019 році було передано 58,8 га землі з метою подальшого формування заказника. У 2020 році Львівська обласна рада остаточно затвердила створення заказника загальною площею 92 га.
Втім, напередодні створення Львівської територіальної громади Рясне-Руська сільська рада, всупереч нормам законодавства, передала п’ять земельних ділянок, що знаходяться в межах майбутнього заказника, у власність приватних структур. Серед них — кооперативи “Пікап”, “Автосвіт”, “Сілвер Авто”, “Автомеханік” і ТзОВ “Галтекс-Брухт”. Нові власники намагалися не лише узаконити право на ці землі, але й оскаржити сам факт створення заказника.
Проте 7 березня 2025 року Верховний Суд поставив остаточну крапку в цьому питанні, визнавши законність утворення природоохоронного об’єкта. А 29 квітня Господарський суд Львівської області ухвалив повернути громаді одну з ділянок — площею 2,74 га.
24 березня 2025 року суд також повернув понад 3 га заказника «Торфовища Білогорща», визнавши недійсним рішення про передачу у приватну власність ділянки площею 3,29 га обслуговуючому кооперативу “Пікап”.
На всій території заказника виявлено поклади торфу глибиною понад 1 метр, що визначає ці землі як особливо цінні. Відповідно до законодавства, такі території перебувають під особливою охороною та не можуть бути вилучені для іншого використання — зокрема, під забудову чи облаштування гаражів.
У серпні 2024 року Управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради виграло ґрант Європейського Союзу на суму понад 4,2 млн гривень для реалізації проєкту з відновлення водно-болотного середовища заказника. У межах ініціативи передбачено облаштування дерев’яних настилів для екостежок, встановлення веж для спостереження за птахами та впровадження інших заходів з охорони природного середовища.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук
Коментарі