Актуальні теми:

Львівський податківець-хабарник Микола Рак уник покарання за строками давності справи

01 листопада 2024 Економіка, Львів, Трафунки
Share Button
Франківський районний суд Львова закрив справу щодо заступника начальника відділу головного управління Державної податкової служби у Львівській області Миколи Рака, якого звинувачували в отриманні кількох хабарів на 2500 грн.

Як розповідають NGL.media, справу закрили за строками давності, прокуратура не заперечувала щодо закриття кримінального провадження.

Слідчі територіального управління ДБР затримали Миколу Рака у червні 2021 року під час спроби отримати хабар у сумі 2,5 тис. грн. Невелика сума хабаря зумовлена його системністю, адже слідчі мали підстави підозрювати, що податківець отримує щомісячні «відкати» у сумі 500-1000 грн. За це він мав «прикривати» підприємців, які торгували алкоголем та цигарками без потрібних для цього дозвільних документів. А саме – не включати їх до списку на перевірку органами контролю, або ж до списку на сплату штрафів. Точну кількість клієнтів правоохоронці не встановили.

Зазначимо, що згідно з декларацією, після вручення підозри Микола Рак продовжив працювати на держслужбі та отримувати зарплатню заступника начальника одного з відділів головного управління ДПС у Львівській області.

Закриття справи через завершення строків давності стало можливим тому, що прокуратура перекваліфікувала дій посадовця з тяжкого кримінального корупційного правопорушення на кримінальний проступок. Загалом під час усього судового процесу правоохоронці двічі змінювали інкримінований злочин. У кінцевому варіанті його судили як дрібного злодюжку – вимагання хабаря службовою особою (ч.3 ст.368 ККУ) стало шахрайством (ч.1 ст.190 ККУ). Важливо, що шахрайство не є корупційним злочином і час на його розгляд складає лише три роки.

За словами львівського адвоката Олега Мицика, який погодився прокоментувати дану ситуацію безвідносно до конкретної особи, дії правоохоронців є дивними та дуже нетиповими. Він каже, що сторона обвинувачення (ДБР та прокуратура) мало коли змінює кваліфікацію дій підозрюваного з тяжкої статті на м’якшу, як це відбулось на початку цієї справи.

«Зміна обвинувачення прокурором із зловживання впливом на шахрайство виглядає просто неймовірно! Це дуже рідкісною у практиці, оскільки зміна кваліфікації на некорупційну статтю вказує на очевидну помилку правоохоронців в початковій кваліфікації», – каже Олег Мицик.

За словами адвоката, у випадку такої перекваліфікації в обвинуваченого після закриття справи не виникає жодних проблем з продовженням роботи на держслужбі.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі