Оподаткуванню цим податком підлягають квартири площею понад 60 кв.м, будинки – понад 120 кв.м та нежитлова нерухомість.
Про це ідеться у повідомленні Львівської ОВА.
Цьогоріч у Головному управлінні ДПС у Львівській області сформували 299 повідомлень-рішень про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Податкові повідомлення-рішення про нарахування суми податку на нерухоме майно надсилають платникам за їхньою податковою адресою. Проте, як зазначають в управлінні оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області, податкова адреса здебільшого відрізняється від фактичного місця реєстрації.
Інформацію щодо податкової адреси (її зміни) платник зобов’язаний подавати до контролюючого органу самостійно, проте громадяни рідко коли цього дотримуються.
Таким чином податкові повідомлення-рішення надсилають за адресою, де платники не проживають, унаслідок чого утворюється борг, виникають штрафні санкції та обтяження на майно боржників. На сьогодні приблизно 120 тис. громадян мають борг з податку на нерухоме майно.
Податківці інформують, що фізичні особи, які володіють майном, можуть ознайомитися з проведеними нарахуваннями також в особистому Електронному кабінеті, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua , а також через мобільний застосунок «Моя податкова».
Нагадаємо, що оподаткуванню цим податком підлягають квартири площею понад 60 кв.м, будинки – понад 120 кв.м та нежитлова нерухомість (незалежно від площі).
Коментарі