Актуальні теми:

На Львівщині викрили підприємство, яке постачало неякісний мед військовій частині

Share Button
Детективи ДБР повідомили про підозру керівництву військової частини на Львівщині та директору приватного підприємства, яке займалось постачанням неякісного меду у частину. Загальна вартість закупівлі склала 30,5 млн грн.

Про це  повідомила пресслужба ДБР. Правоохоронці не вказали назву підприємства, яке постачало мед, однак за даними судової ухвали йдеться про ТзОВ “Пак-Сервіс 2022” з юридичною адресою у Запоріжжі.

На початку 2023 року військова частина на Львівщині та приватне підприємство уклали договір на постачання меду для харчування військовослужбовців на загальну вартість 30,5 млн гривень. Згідно з умовами договору та вимогами законодавства, якість меду мали перевірятися в спеціалізованій лабораторії самої військової частини.

“Однак, як виявила перевірка Міноборони, протягом року директор приватного підприємства постачав у військову частину мед, який не відповідав трьом показникам ДСТУ щодо якості. Попри це, керівництво військової частини прийняло продукцію на підставі висновку лабораторії іншої військової частини, яка засвідчила відповідність меду нормативам, та здійснило повну оплату товару”, — йдеться в повідомленні ДБР.

За контроль якості меду були відповідальні четверо офіцерів лабораторії безпеки харчових продуктів військової частини. Однак виявилось, що лабораторія не мала потрібної акредитації та необхідного обладнання для повноцінної перевірки продукту.

“Як наслідок, проведене дослідження було неповним, а реальна якість продукту залишилася неперевіреною. Військовослужбовці військової частини, яка здійснювала закупівлю, не були обізнані про неналежну якість продукту та оплатили всю суму постачання”, — зазначила пресслужба ДБР.

Під час досудового розслідування затримали командира військової частини, яка здійснювала перевірку меду, її заступника, двох офіцерів частини та директора приватного підприємства.

Керівництву військової частини оголосили про підозри у недбалому ставленні до військової служби, яке спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану. Стаття передбачає позбавлення волі до восьми років. Директору підприємства повідомили про підозру у заволодінні державними коштами шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Суд уже обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави: директору підприємства — 30,5 млн грн, командиру військової частини — 9,4 млн грн, його заступнику — 8,5 млн грн, двом офіцерам — 7,8 млн грн та 457 тис. грн відповідно. Наразі правоохоронці проводять заходи щодо відшкодування завданих державі збитків.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі