Актуальні теми:

На Львівщині вже пів року працює найбільша на заході України вітрова електростанція

Share Button
На Львівщині вже пів року працює найбільша на заході України вітрова електростанція. Вона генерує 5% від всього споживання області і здатна повністю забезпечити енергією три міста завбільшки як Самбір.

Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

За словами Максима Козицького, загальна вартість проєкту становила 75 мільйонів євро. Інвестували у нього по 50% чеська компанія MND та групи українських компаній “Еко-Оптіма”.

Козицький наголосив, що це – найбільша іноземна інвестиція у Львівську область і в Україну за час повномасштабної війни.

“Перш ніж я зміг повідомити вам цю дуже обнадійливу новину для розвитку альтернативної енергетики в Україні, українським інвесторам довелося вирішити багато проблем, які ставили проєкт у глухий кут”, – наголосив Козицький.

Так, наприкінці 2021 року вони оплатили обладнання, його поставку та монтаж, але, коли почалася повномасштабна війна, усі відмовилися його транспортувати в Україну. Іноземні фахівці теж не наважувалися їхати до країни.

“Але в “Еко-Оптіма” сприйняли цей виклик як можливість: придбали 600-тонний кран для монтажу складових ВЕС, в Україні він, до речі, єдиний”, – зауважив очільник Львівщини і наголосив, що монтували та вводили цю станцію в експлуатацію виключно українські спеціалісти, яких збирали по всій державі.

Електроенергія, яку цілодобово генерують 10 потужних вітряків, через 14-кілометрову лінію передається на підстанцію “Укренерго”, звідки її уже розподіляють відповідно до потреб міст і сіл.

“Ця ВЕС уже генерує 12% альтернативної енергетики на Львівщині. 20 таких станцій здатні забезпечити повну енергетичну незалежність нашої області”, – повідомив Козицький.

Він додав, що цінним бонусом до зведення ВЕС стали нові робочі місця, гарні дороги до населених пунктів, де їх взагалі не було, та притік туристів до міст і сіл довкола електростанції.

“Чим більше ми матимемо локальних децентралізованих джерел енергопостачання, тим стабільнішою буде наша енергосистема. Уже є напрацювання щодо наступних таких проєктів у нашій області”, – додає Козицький.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі