Керівник департаменту освіти та культури Львівської міської ради Андрій Закалюк на засіданні комісії з питань фінансів підтвердив, що в межах цієї справи арештували одного з працівників саме його департаменту, пишуть ЗМІ.
У мерії уточнили, що підозрюваним суд вже обрав запобіжні заходи, однак імена фігурантів у міській раді не називають. Проте за номером судової справи на порталі «Судова влада України» видно, що одним із підозрюваних у цьому кримінальному провадженні є начальник управління освіти Галицького та Франківського районів Андрій Сороківський.

У понеділок,12 січня, відбулося засідання у Львівському апеляційному суді, де вже намагалися змінити запобіжний захід
Другим одним підозрюваним у справі є колишній економістів департаменту освіти та культури Львівської міськради Юрій Топорович. LVIV.MEDIA сконтактувався із адвокатом підозрюваних, Любомиром Головкою, однак той відмовився надавати коментар без дозволу своїх клієнтів.
Згідно з судовими ухвалами, посадовці департаменту освіти та культури Львівської міської ради могли діяти у змові з керівництвом комунальної установи «Старт» та приватною компанією «Імекс-Буд». За версією слідства, внаслідок цього ремонтні роботи розпочали ще до укладення договорів і фактично без проведення тендеру.
За даними аналітичної системи YouControl, директором комунальної установи «Старт» був Орест Покитко, а ТзОВ «Імекс-Буд» очолює Ігор Чура.
На початку січня правоохоронці провели обшуки у фігурантів справи та вилучили у них мобільні телефони, про що зазначено в судовій ухвалі. Також у межах слідства вилучили необхідні документи.
У прокуратурі Львівщини уточнили, як діяла схема привласнення коштів. Ролі учасників були чітко розподілені:
- Організатори: начальник райвідділу освіти та директор підрядної компанії керували всією схемою, координували дії інших і забезпечували підписання незаконних договорів.
- Виконавці: директор підрядної компанії та директор табору. Один з них на будівництві імітував роботи та завищував вартість матеріалів у звітності, інший «узаконював» ці махінації через підписання фіктивних актів, фальсифікацію тендерів і безпідставне перерахування коштів.
- Пособник: економіст департаменту освіти міськради. Він готував документи для виділення потрібних сум і допомагав усувати організаційні перешкоди.
Через ці дії місцевому бюджету завдано збитків майже на 4 млн грн. Усім чотирьом учасникам групи повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем. Директору підрядної компанії та екскерівнику табору додатково повідомили про підозру у службовому підробленні.
У Франківському районному суді LVIV.MEDIA підтвердили, що цим підозрюваним вже обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Посадовець Львівської міськради Сороківський, а також директор підрядної компанії та директор табору можуть вийти під заставу у розмірі 3,8 млн грн кожен. Економіст департаменту освіти, який був пособником у схемі, перебуватиме під нічним домашнім арештом.
Тим часом у СІЗО зазначили, що підтвердження про сплату застави до них наразі не надходило, відтак усі перебувають під вартою.
Керівник департаменту Андрій Закалюк прокоментував ситуацію виданню Zaxid.net. За його словами, у міській раді співпрацюють зі слідством та передали правоохоронцям усі необхідні документи й інформацію. «Якщо перевірка покаже, що хтось діяв із корисливих мотивів, то я перший зацікавлений, аби таку людину покарали. Водночас якщо звинувачення не знайдуть підтвердження, важливо, щоб кожну людину було виправдано. Усі матеріали передали слідчим, ми повністю відкриті до співпраці і зацікавлені в об’єктивному й прозорому встановленні всіх обставин у цій справі», – зазначив Андрій Закалюк.



Коментарі