За словами керівника ЛКП “Зелене місто” Олександра Єгорова, Львівський сміттєпереробний завод зможе переробляти 250 тисяч тонн відходів на рік. Наразі завод збудований на 65%, пише “Суспільне”.
“На сьогоднішній момент вже завезена досить велика кількість обладнання по вентиляційним установкам, по електрогенераторним установкам, тобто всі роботи ведуться в повному обсязі. Їде зараз велика кількість обладнання з Туреччини”, — каже Олександр Єгоров.
Згідно з оцінками фахівців, там зможуть переробляти 250 тонн сміття на рік. Мова йде про механіко-біологічну переробку. Приблизно стільки сміття збирають у Львові за рік.
“Стосовно вартості, то вона така як була в контракті, така і є – 35 мільйонів євро — загальна вартість будівництва заводу. В цій складовій є частина, яка передбачалася як кредитна — це майже 15 мільйонів. І також грант, який місто отримав від Банку реконструкції та розвитку — це 10 мільйонів. Вся інша сума — це внесок міста”, — говорить директорка департаменту економічного розвитку Інна Свистун.
Керівниця юридичного відділу благодійної організації “Екологія. Право. Людина” Ольга Мелень-Забрамна каже, потужностей заводу має вистачити, аби переробити усе сміття, яке продукують львів’яни. Позитивом, за її словами, є те, що люди почали сортувати сміття. Щоправда екологиня має застереження щодо того, куди будуть відправляти залишки сміття після переробки і RDF-паливо.
“Вважаю позитивним, що місто намагається налагодити систему роздільного збору сміття, бо за цим майбутнє, бо тоді його буде легше переробити. Єдине — це чи буде потім можливість реалізувати цю продукцію і ті відходи, які завод буде утворювати. Тобто RDF-паливо і вже залишки, які ні до чого не будуть придатні, крім захоронення”, — зазначає Ольга Мелень-Забрамна.
Залишки відходів, а це 15 відсотків від усього переробленого сміття, відправлятимуть на полігони, проте куди саме поки не відомо.
“На сьогоднішній момент таке місце ще не визначене”, — коментує Інна Свистун.
А от RDF-паливо продаватимуть цементним заводам, каже керівник комунального підприємства “Зелене місто”.
“На сьогоднішній момент вже є підписаний меморандум з цементним заводом у Івано-Франківську, ведуться постійні перемовини”, — додає Олександр Єгоров.
За словами першого заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, завершити будівництво сміттєпереробного заводу попередньо планують до кінця 2024 року або початку 2025.
Коментарі