Актуальні теми:

“Солеварню потрібно зберегти і найкраще це може зробити лише громада”: у міськраді проти продажу Дрогобицької солеварні

Share Button
Фонд держмайна включив найстаріше працююче підприємство Європи – Дрогобицький солевиварювальний завод — до переліку об’єктів, які підлягають приватизації. Своє рішення у Фонді пояснюють тим, що це – можливість для підприємства залучити інвесторів та підсилити виробничі потужності заводу.

Про це повідомили у Дрогобицькій міській раді.

“Після знищення росією «Артемсолі», Дрогобицька солеварня залишилась єдиним в Україні заводом з виробництва харчової солі. При цьому, виробництво дрогобицької солі відбувається за унікальною середньовічною технологією, започаткованою ще в 14 столітті. Процес виварювання дає в результаті чистий продукт, позбавлений будь-яких домішок та робить Дрогобицьку сіль кришталево чистою та корисною”, – ідеться у повідомленні.

У міськраді підкреслюють, що солевиварювальний Дрогобицький завод є єдиним майновим комплексом, який перебуває у державній власності. Поважний вік підприємства свідчить про необхідність його ревіталізації.

“На жаль, підприємство не може самостійно відновлюватись, адже 80% від чистого прибутку сплачує в якості дивідендів, тому не залишається практично жодних коштів для відбудови”, – наголошує керівництво заводу.

“Дрогобицька міська рада неодноразово зверталась до Фонду держмайна, Кабінету Міністрів України, Президента України та Верховної Ради України з проханнями передати солеварню у комунальну власність, або в довгострокову оренду Дрогобицькій міській раді. Адже лише тоді місто мало б можливість вкладати кошти та підтримувати завод – зберігати його історичну цінність, розвивати виробничі потужності та туристичний потенціал. У цьому питанні позиція керівництва громади та мешканців міста була єдиною”, — додають у Дрогобицькій міськраді.

Станом сьогодні Фондом держмайна України Єдиний майновий комплекс державного підприємства “Солевиварювальний дрогобицький завод” включено до переліку об’єктів, які підлягають приватизації. Відповідно до вимог закону, далі має бути проведений відкритий аукціон на електронній платформі “Prozorro.Продажі”. Об’єкт готують до приватизації.

До Єдиного майнового комплексу підприємства входить 9 пам’яток архітектури місцевого значення. Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», пам’ятка зможе бути приватизована лише за умови укладення майбутнім власником з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронного договору на пам’ятку.

“Важливо знайти ефективні рішення для збереження нашої спадщини. Купівля підприємства приватним інвестором, чи передача в обласну чи міську комунальну власність, – це один з ефективних способів збереження та відновлення майна. У такому випадку весь дохід можна буде скеровувати на розвиток підприємства та залучити кошти зовні» переконане керівництво солеварні.

У Дрогобицькій міській раді зазначили, що неодноразово скеровували звернення до керівництва країни, у яких відстоювала збереження важливого для Дрогобича підприємства. 

“Щоразу коли мова йшла про приватизацію солеварні – місто відстоювало її збереження. Сьогодні позиція керівництва Дрогобицької громади залишається незмінною – солеварню потрібно зберегти і найкраще це може зробити лише громада, – адже ніхто крім дрогобичан не буде настільки зацікавлений у її збереженні”, — зазначили у міськраді.

Керівництво громади та депутатський корпус відстоюють передачу заводу у комунальну власність територіальної громади та готові залучати підтримку від міжнародних фондів та партнерів задля збереження виробництва солі, яка є візитівкою Дрогобича.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі