Актуальні теми:

У Львівській ОВА оновили критерії для визначення критично важливих підприємств

Share Button
Для всіх підприємств продовжує діяти єдина вимога, за якою здійснюється їх визначення важливими для територіальних громад Львівської області відповідати не менше двом критеріям, визначеним Львівською ОВА.

9 квітня набули чинності нові критерії Львівської ОВА, які затверджені розпорядженням Львівської обласної військової адміністрації від 3 квітня 2025 № 361/0/5-25ВА та зареєстровані в Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції 08 квітня 2025 року за № 176/4.

Кількість критеріїв Львівської ОВА збільшили з восьми до десяти.

Серед ключових змін:

  • Критерій «Підприємство належить до комунальної форми власності та надає послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення» доповнили переліком видів діяльності: «збирання та перевезення твердих побутових відходів; ліквідації наслідків аварійних та надзвичайних ситуацій; організування поховань, а також провадить свою діяльність у сфері лісництва та лісового господарства»;
  • Додали окремий критерій для підприємств АПК, щоб підтримати зокрема малі виробництва «Фактична чисельність працівників підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво сільськогосподарської продукції повинна становити трьох календарних місяців, що передують даті звернення не менше 5 осіб».
  • Змінили критерій щодо «Обсягу доходів підприємства за попередній рік». Тепер він має становити не менше 80 мільйонів гривень для всіх підприємств, не залежно від виду діяльності.
  • Додали окремий / альтернативний критерій «Розмір нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб – працівників підприємств за останній календарний місяць становить не нижче 32 тисяч гривень».

Тобто підприємства, які виплачують зарплату працівникам в розмірі +32 тисячі, можуть окрім загальнообовʼязкового національного критерію (щодо виплати з/п в розмірі 20 тисяч) отримати додатково ще й наш регіональний критерій.

Звертаємо увагу, звітність щодо розміру середньої заробітної плати та кількості працівників буде перевірятись за останній звітний місяць, що передує даті звернення.

«Ми переглянули регіональні критерії, аби вони краще відповідали актуальній економічній ситуації в області та потребам громад під час воєнного стану. Серед оновлень — підтримка аграрного сектору, малого виробництва, комунальних підприємств, які забезпечують базові послуги. Ми також запровадили додаткову фінансову планку для компаній, які демонструють високу платоспроможність. Це дозволяє ефективніше визначати тих, хто реально тримає економічний фронт області. Ми зацікавлені, щоби механізм бронювання працював на підтримку сталого функціонування критично важливих підприємств — від фермерського господарства до великого бізнесу», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Для всіх підприємств продовжує діяти єдина вимога, за якою здійснюється їх визначення важливими для територіальних громад Львівської області відповідати не менше двом критеріям, визначеним Львівською ОВА.

Детальніше про порядок звернення підприємств до Львівської ОВА для їх визначення критично важливими за посиланням: Бронювання працівників критично важливих підприємств

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі