
Про це повідомили у Національному антикорупційному бюро.
За даними НАБУ і САП, 1 млн доларів пропонували за посаду керівника Львівської митниці, а посади очільників Волинської та Чернівецької митниці оцінили в 500 тис. доларів та 200 тис. доларів. “Крім того, учасники групи розраховували на те, що керівництво Держмитслужби “не помічатиме” корупційні схеми на цих митницях в обмін на половину незаконно отриманих доходів”, — розповіли в НАБУ.
В аудіо, яке опублікували в НАБУ, один з учасників злочинної групи говорить: “Ти не забувай, що зараз весь імпорт-експорт — це Львів, Волинь в основному. Плюс там хороше бачення є у силовиків, хороше бачення на програму.Кажуть, що немає з ким працювати. От буквально вчора спілкувався з силовиками місцевими. Вони говорять: “давай-давай когось заводь, налаштуємо, ми зараз нормально товару є до…я”.
Тепер їм загрожує 10 років ув’язнення.
За даними видання Bihus.info, про підозру НАБУ повідомило пасинку головного судового експерта Олександра Рувіна — Назару Шептицькому. Саме його підозрюють у кримінальному провадженні щодо торгівлі керівними посадами у структурі Державної митної служби.
За даними слідства, влітку 2023 року Шептицький вирішив поставити підконтрольних людей на високі посади на митниці шляхом підкупу т.в.о. Голови Держмитслужби. Для комунікації з ним Шептицький залучив посередника – Руслана Черкаського, на той час уже колишнього заступника очільника митниці (звільнений на початку 2023 року, зокрема на тлі численних корупційних скандалів). Черкаський мав передати очільнику митниці пропозицію хабаря за посади в західних областях.
“Фінансувати” ці призначення та підбирати список потрібних кандидатур Шептицький планував разом зі спільником Олегом Гаталяком.

Коментарі