Актуальні теми:

Львів’ян запрошують на показ та обговорення історичного художнього фільму «Лемик. Постріл в обороні мільйонів»

Share Button
Стрічка, заснована на реальних подіях 1933 року, висвітлює трагічний період Голодомору в Україні та героїчний вчинок молодого патріота.

У вівторок, 22 липня 2025 року, о 18:00 у Львівському Фотомузеї (розташованому у Львівському палаці мистецтв за адресою вул. Коперника, 17) відбудеться показ та обговорення історичного художнього фільму «Лемик. Постріл в обороні мільйонів».

Історична драма «Лемик» розповідає про події, що сталися у Львові восени 1933 року. Головний герой стрічки – 18-річний студент Львівського університету та член ОУН Микола Лемик – здійснив атентат на представника радянського консуляту, щоб привернути увагу світу до штучного Голодомору в Україні. Постать Миколи Лемика – символ незламності українського духу, що не боїться стати проти імперії заради свого народу.
Режисером фільму став військовий капелан отець Михайло Греділь. Автор сценарію – Тарас Антипович, відомий за фільмом «Чорний ворон» і серіалом «І будуть люди». У головній ролі – актор Назар Бонящук. Над стрічкою працювали оператор Ігор Ковалишин, художники-постановники Людмила Брудна та Олег Божик, звукорежисер Юрій Підцерковний, генеральна продюсерка – Уляна Греділь. Зйомки проходили у Львові, Городку, Комарно, селі Нагуєвичі.
Фільм створили за підтримки Львівської ОВА, Городоцької територіальної громади, а також небайдужих людей. У 2021 році в межах
Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства на його створення виділили 100 тис. грн.
Подія організована під патронатом Львівської обласної ради та Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА і у співпраці громадської організації «Апостольська Чота», Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівської ОУН, Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.
Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, Інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.
Гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі