Печерський районний суд Києва відмовився застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для керівника благодійного фонду «Все для перемоги» та екс-заступника львівського мера Геннадія Васьківа, якого підозрюють у неправомірному використанні гуманітарної допомоги.
Як пише NGL.media, згідно з ухвалою суду з нього фактично зняли статус «підозрюваного». На думку суду, Геннадій Васьків не набув цього процесуального статусу через те, що йому належним чином не вручили повідомлення про підозру.
До слова, повідомлення про підозру Васьківу підготували ще 15 листопада 2024 року. Правоохоронці не вручили його в руки, а надіслали поштою за відомими адресами його проживання, адресою фонду «Все для перемоги» та через інтернет. Тоді слідчий суддя вирішив, що таким чином Геннадій Васьків набув офіційного статусу підозрюваного. Але на виклики до слідчого він не приходив, тому суддя надав дозвіл на затримання Васьківа для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Розглянули це клопотання лише 29 січня 2025 року, а оприлюднили в Єдиному державному реєстрі 10 лютого. І під час засідання захисниця Геннадія Васьківа зауважила, що власне статус підозрюваного не набуто, через те, що не вручена повістка. Крім того, вона заявила, що нема підстав вважати, що він буде переховуватися від правосуддя. Той факт, що її підзахисний перебуває за межами країни, на її думку, не свідчить про ризики, адже виїхав він ще до оголошення підозри – у березні 2024 року.
«Підзахисний перетнув кордон держави Україна задовго до прийняття органом досудового розслідування рішення про письмове повідомлення про підозру, а тому твердження слідчого про перетин ним кордону внаслідок переховування від органів досудового розслідування через тяжкість та невідворотність покарання за вчинення ним тяжкого злочину є вигаданим», – заявила адвокатка в суді.
Щоправда, за кілька днів до цього засідання, той самий Печерський районний суд ухвалив рішення про арешт майна Геннадія Васьківа. Зокрема суд наклав арешт на дві земельні ділянки в селі Добрячин, що належать самому Васьківу та його дружині Оксані Васьків. Крім того, під арешт потрапили кілька приміщень – квартира та приміщення офісу, яке належить до спільної власності подружжя.
Суд підтримав арешт майна, оскільки стаття, за якою висунуто підозру Геннадію Васьківу, передбачає також конфіскацію майна.
Геннадій Васьків, бізнесмен та колишній заступник міського голови Львова, став широковідомим через скандальну співпрацю з естонським фондом «Слава Україні», його підозрюють у привласненні благодійних коштів саме цього фонду.
Суть оборудки була в тому, що пов’язана з ним компанія «Айсі Констракшн» отримувала благодійні кошти за надані послуги, як то ремонт машин, логістика вантажів, укладання контрактів на пошиття одягу для військових тощо. Компанія послуги надавала, але їхня вартість була сильно завищена і прибуток виводився як з товариства обмеженої відповідальності. Саме тому слідчі вживають формулювання «незаконно використав на свою користь».
За підрахунками слідчих, йдеться про понад 18 млн грн благодійних пожертв, що були зібрані естонським фондом «Слава Україні» та протягом вересня 2022 – березня 2023 року незаконно використані Геннадієм Васьківим. Також його підозрюють у привласненні 772 тис. грн від Європейського інвестиційного банку.
Геннадій Васьків обіймав посаду заступника мера Львова з фінансово-економічних питань майже чотири роки, починаючи з квітня 2017 року. У лютого 2021 року, напередодні затвердження заступників міського голови на нову каденцію, Васьків оголосив про свою добровільну відставку з посади.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук
Коментарі