Переносити хворобу можуть практично будь-які тварини — і корови, і собаки, і гризуни. Але найчастіше хворобу переносять щури. Саме тому найкращий захист від хвороби — уникати купання в невідомих водоймах та пити лише перевірену чи хоча б кип'ячену воду.
У Львівській області згідно з даними моніторингу за пів року зареєстрували 6 випадків захворюваності на лептоспіроз.
Про це повідомляє Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Зараження відбувається при вживанні зараженої води і харчів, під час купання, риболовлі, занять водним спортом у забруднених збудниками водоймах, при догляді за хворими тваринами, випадковому потраплянні сечі хворої тварини на пошкоджену шкіру людини.
“Зараження відбувається при вживанні контамінованої (зараженої) води і харчів, під час купання, риболовлі, занять водним спортом у забруднених збудниками водоймах, при догляді за хворими тваринами, випадковому потраплянні сечі хворої тварини на пошкоджену шкіру людини.
Для проникнення лептоспір достатньо найменших порушень цілісності шкіри. Іноді потрапляння збудника відбувається через кон’юнктиву. У шлунку ж людини збудник швидко гине через сильно кислу реакцію шлункового соку. Тому інфікування при вживанні забрудненої води або їжі здійснюється через дрібні пошкодження слизової оболонки ротоглотки. Хвора людина не становить небезпеки щодо зараження інших людей”, – ідеться у повідомленні.
Основні симптоми лептоспірозу: підвищення температури тіла, жовтяниця (не завжди), біль в литкових м’язах (найчастіше), висипання по тілу, зменшення кількості сечі до повної відсутності та інші.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук
Коментарі