Актуальні теми:

Битва за “Ескулаб”: охоронці скандального львівського бізнесмена Дядюшка утримували проти волі журналістів

Share Button
Воєнізовані "охоронці" закрили знімальну групу СтопКору та працівників лабораторії у службовому приміщенні: журналісти написали заяву в поліцію.

Конфлікт довкола мережі “Ескулаб” і скандального бізнесмена Сергія Дядюшка набуває все більш силового й цинічного забарвлення.

У Львові воєнізовані “охоронці” протиправно закрили у службовому приміщенні команду СтопКору, яка прибула на територію установи з редакційним завданням, а також співробітників медичної лабораторії. До того ж, поки журналістів тримали у “заручниках”, на них чинили психологічний тиск представники бізнесмена Сергія Дядюшка. Зрештою на місце події прибула поліція, пише СтопКор.

Як розповідає знімальна група СтопКору, журналісти прибули на територію медичної лабораторії “Ескулаб” у Львові в четвер, 22 серпня, аби зібрати матеріали для журналістського розслідування.

Адже, як стало відомо раніше, один із співвласників мережі – бізнесмен Сергій Дядюшко – через суд імовірно намагається отримати одноосібний контроль над компанією. Відтак на запрошення працівників установи журналісти вирушили до клініки, де мали намір провести низку інтерв’ю щодо ймовірного рейдерського захоплення.

“Ми приїхали на територію медлабораторії “Ескулаб”, для того, щоб зібрати інформацію в межах журналістького розслідування. Нас зустрів комерційний директор, заздалегідь була домовленість, що він проведе нам екскурсію лабораторією. Провели екскурсію на першому поверсі, записали коментар директора департаменту виробництва. Потім піднялися у мітінг рум, для того, щоб провести решту записів коментарів з представниками інших відділів компанії”, – розповідає журналістка Діана Жук.

Поки журналісти спілкувались із працівниками лабораторії, до кімнати зайшов охоронець у формі, що візуально нагадує воєнну, і запитав, хто вони такі і на яких підставах тут перебувають.

“Ми повідомили, що журналісти, діємо в межах редакційного завдання. Він вийшов, зачинив нас в кабінеті, тим самим порушивши наші права, як журналістів, і права людини, це незаконне утримання”, – зазначає Діана.

Варто зауважити, що в закритому приміщенні в цей момент перебували оператор, журналіст, комерційний директор та два керівники відділів “Ескулабу”.

Медійники викликали поліцію, але раніше за правоохоронців на місце прийшли юристи, що представляють інтереси Сергія Дядюшко, а також Василь Журбенко, що нині працює на Дядюшка як працівник ТзОВ “Спеціалізований загін захисту “Укри”, і за сумісництвом – фігурант кримінального провадження про умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом.

Люди Дядюшка чинили на “полонених” журналістів писхологічний тиск.

“Вони заявили, що ми нібито перебуваємо тут на незаконних підставах. Вимагали документи, зокрема Журбенко вимагав показати редакційне завдання. Вказували нам, як має працювати журналіст. Сам Журбенко також продемонстрував своє посвідчення журналіста медіа “Трибунал”, – додає розслідувачка.

годом на місце подій прибула слідчо-оперативна група поліції, утім правоохоронці слухали журналістів неуважно, хибно інтерпретували слова СтопКору і зрештою заявили, що “конфлікт вичерпано”, та не зафіксували протиправних дій охоронців.

“Журналістів несакціоновано утримували в лабораторії “Ескулаб” люди Дядюшка. Хоча стопкорівці прийшли туди на запрошення і перебували на той момент у супроводі працівників медлабораторії. Однак охоронець чомусь вирішив закрити їх у кабінеті та викликати представників Дядюшка, юристів і людей у форм з шевронами. Зі свого боку вбачаємо в цьому зловживання. Зокрема, незаконне обмеження волі й можливостнй пересування журналістів та інших людей. Такі дії охоронців є неприпустимими, і вони мають понести за це відповідальність”, – коментує інцидент голова правління ВГО “Стоп корупції” Ігор Бондарчук.

Журналісти зазначають, що слідча, яка прибула на місце подій, свідомо перекручувала покази журналістів. І це може вказувати на її упереджене ставлення. На нашу думку, даний випадок також має стати підставою для ДБР ретельно розібратись у ситуації і дати належну оцінку роботі правоохоронців на місці. Адже ймовірно представники СОГ не лише недбало виконували власні службові обов’язки, а й фактично зіграли на користь Дядюшка та його поплічників, не встановивши особи людей, які чинили протиправні дії.

Згодом представники редакції  самостійно відправились до відділку поліції, аби повторно викласти всі факти й подати заяву про незаконне утримання журналістів закритими в приміщенні.

“Після того, як ми повторно навідались до відділку, щоб вказати, що насправді конфлікт не вичерпано, нам зателефонував начальник відділу дізнання. Він повідомив, що хоче знову нас запросити для детальних пояснень. Тому ми знову прибули до відділку, надали всю інформацію та написали заяву”, – резюмує Діана Жук.

ПСМЛ “Ескулаб” – одна з провідних мереж лабораторій діагностичних досліджень в Україні, що виконує понад 820 лабораторних аналізів і налічує понад 100 пунктів забору у різних регіонах країни. За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, засновниками підприємства є троє осіб: Станіслав Луговський, Денис Мельник та Сергій Дядюшко.

Однак з минулого року діяльність компанії супроводжують скандали і корпоративні конфлікти. Третій співвласник Сергій Дядюшко звернувся до суду з позовом про скасування чинної редакції статуту підприємства та відновлення попередньої. І, як підтверджують подальші події довкола “Ескулабу”, найімовірніша мета позову – досить банальна: “викинути” колишніх партнерів з бізнесу та одноосібно контролювати компанію.

Господарський суд Львівської області під головуванням судді-мільйонера Василя Трускавецького фактично втрутився у господарську діяльність успішного приватного підприємства та бездоказово скасував чинний статут. Тим самим, як зазначають юристи, створено небезпечний прецедент для всього публічного українського бізнесу, адже тепер будь-які правочини можуть опинитись під ударом, якщо заявити що вони нібито “вчинялись під тиском”.

Паралельно із судовим процесом довкола “Ескулабу” розгорівся і силовий конфлікт.

Після резонансу в медіа Дядюшко особисто здійснював тиск на одного з екскомпаньйонів Станіслава Луговського, аби той переписав на нього свою частку в компанії. Цей факт підтверджують чотири аудіозаписи, що опинились у розпорядженні львівських медійників.

Крім того, в мережі оприлюднено ще одне аудіо, на якому чутно, як Дядюшко спілкується з підлеглими російською у зверхньому тоні, використовує ненормативну лексику і погрожує їм силовиками. Також відомо, що львівський бізнесмен перешкоджав співвласникам у потраплянні до їхнього власного офісу, винайнявши воєнізовану охорону з ТзОВ “Спеціалізований загін захисту “Укри”. Дядюшко також перекрив співвласникам доступ до фінансів і звітності компанії.

На фото “засвітився” чоловік у військовій формі, в якому журналісти впізнали Василя Журбенка. Він є фігурантом кримінального провадження про умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом. Санкція цієї статті передбачає 10 років ув’язнення.

Від внутрішнього конфлікту, який триває понад рік, постраждали і співробітники компанії, яким не можуть вчасно виплачувати заробітну плату.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі