Актуальні теми:

Офіс генпрокурора повідомив про підозру адміралу та віцеадміралу Чорноморського флоту РФ за ракетний удар по Львову

16 лютого 2026 Війна, Кримінал, Львів
Share Button
Офіс генерального прокурора повідомив про підозру адміралу та віцеадміралу Чорноморського флоту РФ, які, за даними слідства, організували ракетний удар по Львову 6 липня 2023 року. Внаслідок атаки загинули 10 людей, ще 48 отримали травми, а також були пошкоджені пам’ятки у буферній зоні об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України.

За даними правоохоронців, удар здійснили крилатими ракетами морського базування 3М-14 «Калібр». Запуски виконували з підводних та надводних кораблів Чорноморського флоту РФ у Чорному морі.

Однією з цілей стала житлова забудова у Львові. Одна з ракет безпосередньо влучила у житловий будинок. Унаслідок обстрілу загинули 10 мешканців, десятки людей отримали поранення. Значних руйнувань зазнали житлові будинки, автомобілі та інша цивільна інфраструктура.

Внаслідок атаки постраждала історична частина міста. Як зазначають в ОГП, пошкоджено 17 пам’яток архітектури місцевого значення, розташованих у межах буферної зони об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Львові.

Зокрема, були пошкоджені будинки житлового комплексу для викладачів Львівської політехніки 1930-х років, внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Загалом 17 будинків зазнали значних пошкоджень. Чотири з них — на вулиці Стрийській, 62, 64, 66 та 68 — були практично зруйновані. Найбільших руйнувань зазнав будинок №64, де довелося відновлювати перекриття та стіни, починаючи з першого поверху. Будівлі фактично відбудовували заново.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України — як порушення законів і звичаїв війни, поєднане з умисним убивством, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічне ув’язнення.

За даними Офісу генерального прокурора, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні пошкоджено 1685 об’єктів культурної спадщини. Про підозру повідомлено 16 особам.

Встановлено понад 100 об’єктів культурної спадщини зі Списку ЮНЕСКО, які зазнали руйнувань або пошкоджень. Із них 59 — у Львові.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі