Актуальні теми:

“Плювок у майже 240 родин воїнів Сил оборони”: львівський суд скасував заборону індивідуальних пам’ятників на Пантеоні Героїв у Тернополі

04 грудня 2024 Війна, Львів, Трафунки
Share Button
У вівторок, 3 грудня, у Восьмому апеляційному суді Львівської області відбулося слухання за позовом тернопільської родини Стадників, якій суд першої інстанції не дозволив встановити індивідуальний пам’ятник на могилі сина на Пантеоні Героїв в Тернополі.

Одним буде скромний хрест, іншим – “по багатому”, – так журналіст, військовослужбовець Вахтанг Кіпіані прокоментував рішення апеляційного суду відносно скасування заборони на встановлення індивідуальних пам’ятників на Пантеоні, що на Микулинецькому кладовищі.

“Сьогодні у Львові сталась подія, про яку не скажуть у всеукраїнських новинах. Восьмий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення в інтересах родини Стадників – скасувати п.17 положення про Пантеон героїв Тернополя. І це плювок у майже 240 родин воїнів Сил оборони України, які поховані на почесній дільниці Микулинецького цвинтаря, – каже Вахтанг Кіпіані. – А тепер простими словами. У місті влада та родини загиблих ініціювали створення величного меморіалу, де знайшли вічний спочинок герої російсько-української війни. Був там днів десять тому. Це справді гарно зроблено. Козацькі хрести зі світлого природнього каменю, вічнозелений ялівець, прапори національні та підрозділів, рівна повага до всіх – від солдата до полковника. Дуже делікатно і сильно все зроблено. Всі навіки в одному строю. Але”.

Під словом “але” журналіст мав на увазі три могили без хрестів.

“Одна з них – Віталія Стадника, матроса ВМС, до війни – прокурора. Родини полеглих витрачають гроші і час на те, щоб відвоювати право своїх близьких на гідність. Щоб хоча б на кладовищі ніхто не мав ексклюзивної вищості над іншими. І от тепер рішення суду. У цьому, нині скасованому 17-му пункті міського положення написано дослівно таке – “Самостійне встановлення будь-яких інших намогильних споруд на території Пантеону героїв Тернополя заборонено”. І от колишнім суддям дуже важливо, щоб цієї норми не було. (…) Ні, вони не хочуть. Вони хочуть поламати спільне рішення, яке ухвалене в інтересах всіх загиблих. Історія не закінчена. Але вона показова.

І знову – державі Україна це байдуже. Вона не зацікавлена захистити поле почесних поховань. Вона з висоти спостерігає за битвою між згорьованими батьками. Очевидно ж – якщо одні зможуть поставити пам’ятник не такий як у інших, то тоді кожен буде робити, що хоче. І тоді одним буде скромний хрест, іншим – “по багатому”. Бо можуть”, – написав Вахтанг Кіпіані.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі