Про це інформує Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.
1–2 грудня у місті Лечче (регіон Пулья, Італія) відбувся міжнародний захід, присвячений інноваційним підходам та розвитку співпраці у сфері охорони здоров’я. На запрошення організаторів участь у події взяла делегація Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького на чолі з ректором, професором Орестом Чемерисом, та уповноваженим ректора з питань стратегічного розвитку та міжнародної співпраці, доцентом Ігорем Дуткою.
Мета цього заходу – налагодження співпраці з регіоном Пулія, а також просування проєкту першої в Україні багатопрофільної Університетської лікарні, створеної на базі ЛНМУ та стимулювання співпраці між різними ключовими зацікавленими сторонами: донорами, інвесторами, стейкхолдерами.
Ключовими завданнями заходу були:
- налагодження партнерства з регіоном Пулья;
- представлення проєкту першої в Україні багатопрофільної Університетської лікарні, що створюється на базі ЛНМУ;
- посилення співпраці між університетом, інвесторами, донорами та іншими стейкголдерами у сфері охорони здоров’я.
У зустрічі взяли участь представники органів влади, дипломатії, університетів та медичних установ Пульї, зокрема: Адріана Полі Бортоне, голова міста Лечче; Марія Антонієтта Аєлло, ректорка Університету Саленто; П’єр Франческо Дзазо, колишній посол Італії в Україні; Ренато Вальтер Тоньї, президент Італійської торгової палати в Україні; Франческо Фріоло, радник Міністра охорони здоров’я Італії; представники університетських лікарень та медичних установ регіону.
Під час виступу ректор ЛНМУ професор Орест Чемерис окреслив ключові етапи реформування вищої медичної освіти в Україні, які передбачають створення нової освітньо-клінічної екосистеми. В основі проєкту — інтеграція навчального процесу, наукових досліджень і клінічної практики.
Особливу увагу було зосереджено на таких напрямках:
- розбудова першої Університетської лікарні в Україні як центру мультидисциплінарної медичної допомоги;
- розвиток реабілітаційних програм — як у підготовці фахівців, так і в допомозі військовим та цивільним, які потребують протезування;
- реалізація спільного з обласним онкологічним центром проєкту Центру ядерної медицини під патронатом МОЗ України.
Делегація ЛНМУ також ознайомилася з роботою Центру ядерної медицини та кафедри експериментальної медицини в Університеті Саленто.
Італійські партнери висловили готовність до подальшої співпраці з ЛНМУ, зокрема у сферах:
- біоінженерії,
- медичних технологій,
- спільних міжнародних грантових проєктів.



Коментарі