
Про це повідомили в Першому медичному об’єднанні Львова.
Як повідомили медики, усе розпочалося на початку зими. Софійка захворіла та потрапила до Центру педіатрії. Там вона п’ять днів перебувала на кисневій підтримці, після чого її стан різко погіршився. Розпочалася лихоманка та критично низька сатурація.
Рятувати Софійку прибули спеціалісти відділення інтенсивної терапії та анестезіології. Їм вдалося реанімувати дитину, проте стан дівчинки залишився критичним: розвинулася серцева та дихальна недостатність. Апарат штучної вентиляції легень не зміг покращити стан дитини.
“Мені сказали, що надія є. Але шанс, що вона виживе — один з мільйона. Мені дозволяли навідуватись до донечки в реанімацію. Якби не рішення підʼєднати Софійку до апарата, не знаю, чим би все закінчилось”, — говорить мама Софійки Олеся.
Дівчинку екстрено під’єднали до ЕКМО. Щоб це зробити, лікарі виконали хірургічну процедуру, яка пройшла успішно. Апарат запрацював — він насичував кров дівчинки киснем. Це тривало 19 днів.
“Апарат ЕКМО застосовується саме у критичних, загрозливих для життя дитини станах. Стан Софійки був настільки важким, що нам знадобилося аж практично три тижні, аби відвернути лихо”, — розповів анестезіолог та лікар Софійки Юрій Пурський.
Як розповіла мама дівчинки, в перші три дні, коли дитину перевели в реанімацію, її батька відпустили з військової частини.
“Впродовж усього наступного місяця, поки Софійка боролася за життя, він був постійно на звʼязку. Тому я фіксувала будь-які зміни. Знімала на відео косички, які донечці заплітали медсестри, мить, коли вперше розплющила оченята, перші кроки. Після пережитого зараз ми мріємо тільки про одне — зустрітися сімʼєю і обійняти тата”, — розповідає мама.
Як кажуть медики, загалом в лікарні Софійка провела 71 день. Через нестачу кисню з нею розпочала заняття фізіотерапевтка, навіть ще коли Софійка була непритомною. Наразі дівчинка вже робить перші кроки та проходить реабілітацію. Навесні Софійка відсвяткувала третій день народження — вже вдома.

Коментарі