Історію військового розповіли у Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN Ukraine.
До Збройних Сил України Сергій долучився на третій день повномасштабного вторгнення, адже, за його словами, не міг продовжувати життя цивільного, поки ворог окуповував Україну.
«Це мій дім. Це моя Батьківщина. Я тут живу, жив і буду жити. І я не міг дозволити цьому абсолютному злу зайти сюди!», — зазначає Троцько.
Сергій став частиною 117-ї окремої механізованої бригади. За плечима захисника було два з половиною роки служби, які закінчилися у вересні. Тоді Сергій перебував поблизу Серебрянського лісу, де ворог атакував дронами українських військових. Тіло Троцька пронизали уламки від скидів, ліву ногу відірвало, важко поранило руку та живіт.
«Чому я вижив? Я вважаю тому, що я тверезо оцінював реальність. Ноги немає, ситуація погана, але контрольована. Сидіти і чекати допомоги — не варіант. Вирішив повзти по дорозі. Ще напевно це шок був, бо я все робив на адреналіні. А переживав я тієї миті за свої окуляри. Боявся загубити, бо маю дуже поганий зір», — ділиться спогадами Сергій.
Після евакуації чоловік пережив численні втручання, зокрема йому ампутувати ногу та видалили частину пошкодженої уламком кишки, виконавши анастомоз — з’єднання кінців уцілілих частин кишківника.
«Через три тижні після поранення евакуаційним потягом Сергія доправили до Львова — у Центр UNBROKEN. Менш ніж за добу у пацієнта з’явилися ознаки шлунково-кишкової кровотечі. Однак, її джерела не могли виявити ані КТ-ангіографія, ні ендоскопічні методи обстеження. А медикаментозна зупинка кровотечі не давала результатів. Стан Сергія різко погіршувався», — розповіли в центрі.
Лікарі вирішили проводити операцію, під час якої виконали розріз черевної порожнини, оглянули кишківник та знайшли джерело ускладнення — кровотеча була в місці анастомозу. Медики успішно зупинили її.
«Враховуючи важкий стан пацієнта, вкрай важливо було зупинити кровотечу без резекції (видалення) кишечника. Адже накладання нового анастомозу або ж виведення стоми — це додатковий величезний ризик розвитку важких ускладнень для хворого. Я переконаний, що успіх проведеного лікування — це результат злагодженої співпраці команди хірургів, реаніматологів та ендоскопістів, як під час операції, так і в післяопераційному періоді», — розповідає хірург Центру UNBROKEN Богдан Ліщук.
Сергій продовжує лікування, на нього чекає тривала реабілітація та протезування.
Коментарі