
Про це повідомляє Центр Дитячої Медицини. Західноукраїнський Спеціалізований Центр.
З початком повномасштабної війни мама з Даринкою виїхали у Польщу. Дівчинка часто хворіла, мала серйозні проблеми з травленням, і у свої два роки так і не почала ходити. Після повернення в Україну стан дитини різко погіршився, на спині з’явилась припухлість.
Комп’ютерна томографія показала велику пухлину, яка поширювалась в черевну порожнину і спинно-мозковий канал, і притискала спинний мозок. Утвір був щільний за структурою, що створювало додатковий тиск на нервові закінчення. Лікарі, до яких спершу зверталась родина, назвали пухлину неоперабельною. Понад пів року дитина пила таблетки, щоб зменшити біль і стримувати ріст пухлини.
“Від таких пацієнтів зазвичай відмовляються. Оперувати їх складно через ризик неврологічних ускладнень. Хоч пухлини й доброякісні, вони небезпечні через своє розташування та щільність. Повністю видалити їх не вдається — з часом вони можуть знову рости, і може знадобитися повторна операція. Але головне зараз — усунути тиск на рухові нерви і повернути дитині здатність рухатися”, — каже Михайло Ловга, керівник Клініки дитячої нейрохірургії.
За його словами, резекція відбувається у кілька етапів. Спочатку нейрохірурги максимально видаляють пухлину та звільняють нервові корінці. Потім дитячі хірурги видаляють залишки новоутворення з черевної порожнини.
Медики успішно прооперували дівчинку.

Коментарі