
Про це повідомили у НСЗУ.
Підставою для припинення фінансування стало ненадання лікарнями запитуваних обґрунтованих пояснень щодо ймовірного незабезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами та медичними виробами за Програмою медичних гарантій.
“Раніше НСЗУ проаналізувала інформацію щодо внесених в ЕСОЗ медичних записів, кількості наданих послуг та кількості пацієнтів, а також інформації зі звітів про доходи і витрати (1-НС) за 2024 рік. У деяких лікарень показник середніх витрат на закупівлю ліків та медвиробів на одного пацієнта є надзвичайно низьким та свідчив про ризик порушення умов договору з НСЗУ та незабезпечення пацієнтів необхідним лікуванням за державний кошт”, — йдеться у повідомленні.
Відтак станом на 13 травня, 36 медичних закладів з цього переліку не надали обґрунтованих пояснень або заперечень. Відповідно умов договору, НСЗУ має право зупинити оплату послуг за відповідним пакетом у випадку, якщо надавач не надає запитувані документи та інформацію у встановлені строки або в повному обсязі. Зокрема на Львівщині такими медзакладами виявились:
- КНП Львівської обласної ради “Центр спортивної медицини і реабілітації”;
- КНП Буської міської ради “Буська центральна районна лікарня”;
- КНП “Глинянська міська лікарня” Глинянської міської ради Львівського району Львівської області;
- КП “Центральна міська лікарня Шептицької міської ради”;
“НСЗУ наголошує, що це не остання ініціатива для забезпечення прав пацієнтів на доступну та безоплатну медичну допомогу в рамках Програми медичних гарантій”, — зазначили у НСЗУ.
Нагадаємо, за I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 3 млрд грн надавачам Львівської області екстреної, первинної та спеціалізованої медичної допомоги за Програмою медичних гарантій.

Коментарі