Про це повідомила пресслужба Центру дитячої медицини.
17-річний Володимир зі Львова звернувся до лікарів зі скаргами на гнійні виділення з пупка та періодичний біль. Скарги на здоров’я у хлопця з’явилися протягом останніх кількох місяців. Фахівці провели аналізи, ультразвукове та рентгеноконтрастне дослідження і зʼясували, що це кіста урахуса. Після першого звернення хлопцю призначили консервативне лікування, яке мало тимчасовий позитивний ефект. А далі хірурги провели операцію.
“Ми провели дитині консервативне лікування, яким перевели кісту у “холодний” період, після чого змогли безпечно провести оперативне втручання. Під час нього ми висікли кісту та залишкові тканини не зарощеної сечової протоки, які скерували на патогістологічне дослідження, і вже за кілька днів отримали підтвердження нашого діагнозу”, — розповів хірург Олег Содома.
Післяопераційний період у Володимира пройшов без ускладнень, хлопця виписали на другу добу після втручання. Надалі він буде під спостереженням лікарів.
До слова, урахус — це трубчаста структура, що утворюється в ембріона, який розвивається в утробі матері. Він з’єднує пуповину з сечовим міхуром до народження. Після народження урахус зазвичай скорочується в невелику зв’язку. А кіста урахуса — це вроджена патологія ембріонального розвитку, при якій у в сечовій протоці відбувається утворення замкнутої порожнини, що містить серозну рідину.
Коментарі