Актуальні теми:

У Львові жінці безкоштовно замінили два зношені кульшові суглоби на титанові протези

Share Button
У Львові медики замінили 57-річній Оксані Бардаш кульшові суглоби на титанові протези. Через хронічне захворювання кульшові суглоби львів'янки фактично стерлися, через що вона не могла ходити.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Два роки тому у львів’янки Оксани Бардаш почала боліти спершу одна нога, а невдовзі і друга. Коли жінка через сильний біль вже не могла самостійно ходити, то звернулася до спеціалістів лікарні святого Пантелеймона. Після обстеження медики поставили жінці діагноз — коксартроз кульшових суглобів четвертої стадії. Це хронічне прогресуюче захворювання, яке вражає та руйнує хрящ, який покриває голівку тазостегнового суглоба.

“Основне завдання суглоба – це рух. Коли ділянки, по яким рухається суглоб деформуються і навколо нього утворюється наріст, це спричиняє сильний біль. На жаль, консервативно це захворювання не лікується. А єдиний метод – це ендопротезування суглоба”, – розповідає ортопед-травматолог Роман Жовнір.

Ендопротезування передбачає заміну власного пошкодженого суглоба на штучний титановий. Ендопротез повністю повторює анатомічну форму суглоба, бере на себе все навантаження та рухові функції.

Минулого року ортопеди-травматологи виконали жінці першу операцію і замінили лівий кульшовий суглоб. А вже влітку – правий. Як пояснюють лікарі, такі операції виконуються з інтервалом. Це необхідно для того, аби пацієнти не були лежачими в післяопераційному та реабілітаційному періоді.

Завдяки операціям жінка позбулася болю і знову починає ходити. За словами лікарів, поки вона використовує милиці, але це тимчасово.

За даними мерії, у Львові такі операції для окремих категорій виконують безкоштовно. Міська програма передбачає безкоштовне ендопротезування суглобів зокрема для людей працездатного віку з інвалідністю 1 та 2 групи, людей з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих захисників та захисниць України, а також людей, на утриманні яких є діти з інвалідністю або батьки пенсійного віку, які мають інвалідність. Нею вже скористались семеро мешканців Львівської громади, ще один пацієнт очікує на це протезування.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі