
Про це повідомили у Першому медоб’єднанні Львова.
У серпні дівчина разом із мамою відпочивала у Тернополі. Під час купання в центральному озері вона випадково ковтнула воду, через що заразилась лептоспірою — небезпечною бактерією, яку у водойму могли занести птахи або гризуни. Інкубаційний період тривав майже два тижні, після чого в Анастасії піднялася температура до 40°С і почалися сильні болі.
У лікарні виявили поєднану інфекцію — бактеріальну (лептоспіроз) і дві вірусні: цитомегаловірус та вірус Епштейна-Барра. Разом вони спричинили важке ураження печінки.
“Пацієнтка потрапила до нас у важкому стані. Печінка практично перестала функціонувати. Знизився рівень білків, які відповідають за згортання крові, і це загрожувало небезпечними кровотечами. Через ураження печінки рівень альбуміну критично впав, внаслідок чого почала накопичуватися рідина біля серця та в легенях. Ми навіть розглядали можливість трансплантації печінки від батька, який терміново приїхав із військової служби та пройшов усі необхідні обстеження у Центрі трансплантології Першого медоб’єднання Львова”, — розповіла завідувачка Центру педіатрії Лікарні Святого Миколая Яна Долинна.
Протягом трьох тижнів медики боролися за життя дівчини: застосовували противірусні та антибактеріальні препарати, проводили переливання плазми та альбуміну. Зрештою стан стабілізувався, і трансплантація не знадобилася.
Через хворобу Анастасія пропустила початок навчання в університеті, але нині її стан задовільний. Попереду ще тривалий період відновлення.
“Якби родина звернулась за допомогою пізніше, то все могло б закінчитися поліорганною недостатністю (відмовою декількох органів) та зрештою смертю”, — додають у лікарні.

Коментарі