Актуальні теми:

У Львові продали майновий комплекс колишнього лікеро-горілчаного заводу за 177 млн грн

01 грудня 2025 Економіка, Львів
Share Button
Майновий комплекс колишнього державного лікеро-горілчаного заводу на вул. Кордуби, 2 у Львові продали на аукціоні. Новим власником стало ПрАТ “Львівський лікеро-горілчаний завод”, яке понад 25 років орендувало це підприємство і було єдиним учасником торгів.

Вартість склала майже 177 млн грн, зазначено на порталі Prozorro Продажі.

До складу проданого об’єкта увійшли 33 будівлі та споруди загальною площею понад 21 тисячу м² — виробничі та допоміжні корпуси, склади, депо й інша інфраструктура. Частина приміщень, зокрема головний корпус 1931 року, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Продаж стосувався лише нерухомості — земельна ділянка площею 4,9 га під заводом до угоди не входила.

Львівська міська рада раніше повідомляла, що підприємство користувалося землею без оформлених документів і накопичило борг у понад 6,1 млн грн. У березні 2025 року мерія подала позов до Господарського суду, який наразі перебуває на розгляді. Право постійного користування ділянкою було припинено у вересні 2025 року, тож новий власник має укласти договір оренди або іншим чином врегулювати питання землекористування.

ПрАТ “Львівський лікеро-горілчаний завод” належить львівському бізнесменові Івану Охабському, який у 1990–2000-х роках керував державним заводом і представляв концерн “Укрспирт” у регіоні. У 2000 році він створив приватне підприємство, що орендувало майновий комплекс. За версією Forbes Україна у 2013 році, Охабський входив до топ-10 найбагатших львів’ян із капіталом близько 14 млн доларів.

Сьогодні підприємство виробляє алкогольні напої під торговими марками Perlova, Lemberg, Premium Lviv, Львівська, Дністер та інші, а також оцет. За даними YouControl, у 2024 році компанія отримала 190 млн грн валового доходу, однак чистий прибуток становив лише 25 тисяч грн.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі