Актуальні теми:

Козицький: Львів ризикує залишитися без мобільного покриття у критичній ситуації

30 січня 2026 Думка, Львів
Share Button
Львівська територіальна громада досі не визначила відповідальних осіб за вмикання резервного живлення базових станцій мобільного зв’язку у разі блекауту.

Про це повідомляє очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

За його словами, у разі масштабного відключення електроенергії у Львові може повністю зникнути мобільний зв’язок — не працюватимуть ні 5G, ні 4G, ні базовий сигнал.

Козицький наголосив, що оператори мобільного зв’язку вже готові надати генератори та забезпечити їх пальним. Однак ключове завдання громад — визначити відповідальних осіб, які за потреби оперативно вмикатимуть резервне живлення.

«Львівська ОВА пропрацювала це питання з центральними органами виконавчої влади, громадами та трьома мобільними операторами. Ми знайшли рішення: оператори дають генератори і навіть готові забезпечити їх пальним. Завдання громад — визначити відповідальних», — зазначив він.

За даними очільника ОВА, 72 громади Львівської області вже виконали це завдання, тоді як у Львові ситуація залишається критичною.

«Львівська ТГ — лише 7% визначених відповідальних і жодного підписаного договору на отримання генераторів», — повідомив Козицький.

Він висловив сподівання, що керівництво Львівської територіальної громади найближчим часом зверне увагу на проблему та ухвалить необхідні рішення.

«Місто ризикує залишитися без мобільного покриття у критичній ситуації. Пишу це на випередження — щоб люди розуміли реальну ситуацію і щоб потім не було заяв, що хтось когось не попередив», — підсумував начальник ЛОВА.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі