Актуальні теми:

Історія Львівської митниці: від митного поста до регіонального управління. Ретро

Share Button
До редакції “Діла” потрапили унікальні документи з історії Львівської митниці, зокрема, хто очолював відомство від початку його заснування в 1946 році і до сьогодення, а також хронологія від створення найпершого митного посту при Львівському аеропорту до сучасної регіональної митниці.

Перший митний пост при Львівському аеропорту зі штатом у 9 працівників було організовано у травні 1946 р. наказом Народного комісаріату зовнішньої торгівлі СРСР .

У червні 1951 р. цей пост реформований у Львівську митницю, а у 1988 році згідно наказу Nº 141 від 15 липня Головного управління Держмитконтролю при РМ СРСР Львівська митниця набуває статусу регіональної, якій підпорядковуються митниці та митні пости Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Керівниками Львівської митниці цього періоду були Діденко Станіслав Гаврилович, Пьянов Михайло Григорович, Колос Анатолій Вікторович, Меньшиков Анатолій Григорович, Крет Степан Онуфрійович.

Після проголошення незалежності України роль Львівської митниці у захисті економічних інтересів регіону зросла. Розвивається її інфраструктура. Для перенесення операцій з митного оформлення експортно-імпортних вантажів у місця розташування юридичних осіб було створено митні пости ”Стрий”, “Дрогобич”, “Золочів-Львівський”. При митниці організовано курси митних брокерів. Львівська митниця першою в Україні почала обслуговування митного ліцензійного складу.

У 1994 році постановою Кабінету Міністрів України у 1994 році було створено Західне територіальне управління, якому підпорядковувалися митниці Львівської, Волинської, Рівненської і Тернопільської областей. Львівську митницю в цей період очолював Онишкевич Володимир Андрійович.

Указом Президента України від 29 листопада 1996 року “Про державну митну службу на базі Львівської митниці і Західного територіального митного управління створена Західна регіональна митниця з підпорядкуванням їй Мостиської, Рава-Руської, Волинської та Рівненської митниць, керівництво якою покладено на Степана Онуфрійовича Крета та Володимира Олександровича Самойлюка.

З метою оптимізації діяльності митних органів впродовж наступних років Львівська митниця зазнала ще кілька реорганізацій. З 1 травня 2008 року її зоною діяльності визначено Львівську область.

На сьогодні тут діють такі митні пости: “Краковець”, “Рава-Руська”, “Мостиська”, “Смільниця”, “Грушів”, “Угринів”, “Сокаль”, “Дрогобич”, “Броди”, “Львів-поштовий”, “Стрий”, а також самостійні відділи митного оформлення, які здійснюють митний контроль та оформляють несупроводжуваний багаж, транспортні засоби, придбані громадянами для індивідуального користування, і міжнародні поштові відправлення.

Вагомих результатів митниця досягла завдяки активній співпраці з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, представниками малого бізнесу, громадськістю, впровадженню комплексу заходів, спрямованих на вдосконалення технологій та спрощення митних процедур, оптимальному задіянню основних важелів митно-тарифного регулювання, поліпшенню організації роботи зі справляння митних платежів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі